Jury

Projektudviklingsprisen


Ervin Nordahl Haukrogh, Markedsdirektør Byg samt Regionsdirektør for Hovedstaden, COWI
Jesper Ring, Partner DOMINIA, Adm.direktør FRAME
Rasmus Brandt Lassen, Direktør, Bygningsstyrelsen
Torben Bjørk Nielsen, Adm. direktør, Hoffmann
Mette Skjold, Adm. direktør, SLA
Henrik Mielke, Adm. direktør, Enemærke & Petersen
Palle Bjerre Rasmussen, Direktør for Building DK og landechef, NCC Danmark
Claus Bering, Adm. direktør, CRH Concrete

Klimaprisen


Ervin Nordahl Haukrogh, Markedsdirektør Byg samt Regionsdirektør for Hovedstaden, COWI
Jesper Ring, Partner DOMINIA, Adm.direktør FRAME
Rasmus Brandt Lassen, Direktør, Bygningsstyrelsen
Torben Bjørk Nielsen, Adm. direktør, Hoffmann
Mette Skjold, Adm. direktør, SLA
Henrik Mielke, Adm. direktør, Enemærke & Petersen
Palle Bjerre Rasmussen, Direktør for Building DK og landechef, NCC Danmark
Claus Bering, Adm. direktør, CRH Concrete

Miljøprisen


Ervin Nordahl Haukrogh, Markedsdirektør Byg samt Regionsdirektør for Hovedstaden, COWI
Jesper Ring, Partner DOMINIA, Adm.direktør FRAME
Rasmus Brandt Lassen, Direktør, Bygningsstyrelsen
Torben Bjørk Nielsen, Adm. direktør, Hoffmann
Mette Skjold, Adm. direktør, SLA
Henrik Mielke, Adm. direktør, Enemærke & Petersen
Palle Bjerre Rasmussen, Direktør for Building DK og landechef, NCC Danmark
Claus Bering, Adm. direktør, CRH Concrete

Innovationsprisen


Thorkild Ærø, Direktør, SBi , Aalborg Universitet
Stig Brinck, Ekspertisechef, Niras
Jesper Kristian Jacobsen, Adm. direktør, Aarsleff
Henrik Fugmann, Adm. direktør, Fugmann A/S & Formand for Tekniq
Steen Michael Asgreen, Netværkschef, Vækstfonden
Mette Glavind, Direktør, Teknologisk Institut
Britta K. Stenholt, Adm. direktør, STARK Danmark

Teknikprisen


Thorkild Ærø, Direktør, SBi , Aalborg Universitet
Stig Brinck, Ekspertisechef, Niras
Jesper Kristian Jacobsen, Adm. direktør, Aarsleff
Henrik Fugmann, Adm. direktør, Fugmann A/S & Formand for Tekniq
Steen Michael Asgreen, Netværkschef, Vækstfonden
Mette Glavind, Direktør, Teknologisk Institut
Britta K. Stenholt, Adm. direktør, STARK Danmark

Talentprisen


Louise Pihl, Underdirektør, Dansk Byggeri
Kim Lind Larsen, Formand for Byggegruppen, 3F
Niels Techen, Formand, SMVdanmark
Line Røtting Dornan, Adm. direktør, Kuben Byg
Peter Fangel Poulsen, Direktør, BAUHERR
Michael Lund Kristensen, Adm. direktør, BT Gulve Fredericia