23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Licitationen
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

Jeudan mærker bedring i København

Hos ejendoms- og servicevirksomheden Jeudan mærker man bedringer på byggesagsområdet i Københavns Kommune

Købehavns Kommune er begyndt at gennemføre straksmålinger af byggesagskundernes tilfredshed efter deres byggesag er blevet afgjort.

Det sker efter dårlige resultater i to store gennemførte tilfredshedsundersøgelser i 2015 og 2017.

Straksmålingerne indikerer større tilfredshed. Fra april 2017 til april 2018 er tilfredsheden på en skala fra et til fem samlet steget fra 3,4 til 3,9.

En af de virksomheder, der mærker forbedringer, er ejendoms- og servicevirksomheden Jeudan.

- Jeg synes helt sikkert, at der er sket forbedringer i byggesagsbehandlingen, siger divisionsdirektør for bygnings- og projektdivisionen i Jeudan Servicepartner A/S, Jens Bjarne Hansen.

- Noget af det, vi er rigtig glade for, er dialogteamet, hvor man kan ringe ind med spørgsmål til byggesagerne, fortsætter han.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.11|instance-web03