23948sdkhjf

Adserballe og Knudsen ansætter ny projektleder

Michael Albrechtsen, 45 år, er ansat i Adserballe & Knudsen som projektleder. Han kommer fra en tilsvarende stilling i MT Højgaards renoveringsafdeling. Han er tidligere tømrermester og uddannet byggetekniker fra BTH i Hillerød.

Michael Albrechtsens første store opgave er Adserballe & Knudsens renovering af Skoleparken i Hillerød, hvor han de næste to et halvt år har ansvaret for at styre renoveringen af ni blokke med 426 lejligheder og de op mod 100 håndværkere, der skal renovere tag, facade og badeværelser. En opgave han er godt rustet til i kraft af sin erfaring, senest som medansvarlig for renoveringen af 544 rækkehuse i Albertslund Syd.

Michael Albrechtsen er gift med Karin, der er industrilaborant, og de har to børn på 11 og 14 år. Han har desuden en aktiv fritid og er engageret i frivilligt arbejde som gymnastiktræner, formand for Hillerød Judoklub, næstformand for Hillerøds Samvirkende Idrætsforeninger og medlem af Frederiksborgcentrets bestyrelse.
Kommenter artiklen
Job i fokus
Gå til joboversigten
Udvalgte artikler

Nyhedsbreve

Send til en kollega

0.093