23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Licitationen
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

P-plads bliver til jernbane

Annonce

Nybygningsløsningen mellem København og Ringsted er på vej. Den nye jernbane skærer igennem Greve og kræver plads, hvor der i dag ligger virksomheder og anvendte arealer.

Blue Water Shipping er en af de første til at mærke fremtiden komme. Transportvirksomhedens parkeringspladser ligger i vejen, og Klingenberg Entreprenør har fået til opgave at flytte dem, inden toget buldrer igennem området.

Annonce

Til opgaven har Blue Water Shipping valgt Klingenberg Entreprenør ApS fra Karlslunde til opgaven. Den lokale entreprenør har stor erfaring med anlægsopgaver. For nylig etablerede virksomheden en 5000 m2 stor parkeringsplads i Gadstrup, men udfører alle former for jord- og anlægsopgaver, herunder beplantning og gartneropgaver.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.062|