23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Licitationen
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

Udlejer er på forkant med generationsskifte

Iværksætter Rasmus Andersen er i gang med at professionalisere A.O. Materiel Udlejning, så virksomheden er bedre forberedt til et kommende generationsskifte

Rasmus Andersen har lagt en strategi for A.O. Materiel Udlejning i Fredericia. Han har selv bidraget med A’et i navnet, da han etablerede virksomheden i 2001 sammen med en partner, og nu går han målrettet efter at gøre den klar til fremtiden.

- Det handler ikke om at ændre måden, vi driver virksomhed på. Vi er fokuseret på udlejning af lifte og teleskoplæssere med vores naturlige opland som kerneområde, hvor vi har rigtigt mange trofaste kunder. Vi lægger stor vægt på service og troværdighed. Vi har samtidig meget udlejning til kolleger i udlejningsbranchen, fordi vi har meget åbne og klare forretningsbetingelser, som er nemme at forstå, og sådan skal det fortsat være, siger Rasmus Andersen.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.109|