5 ud af 9 rammeaftaler hos DAB
Sammen med RUBOW Arkitekter og Norconsult har INGENIØR'NE vundet 5 ud af 9 rammeaftaler hos DAB.
Med flotte karakterer har DAB (Danmarks Almennyttige boligselskab) tildelt INGENIØR’NE 5 rammeaftaler ud af 9, som omfatter såvel renovering som nybyg i Jylland. INGENIØR’NE bød på aftalerne sammen med teamet RUBOW Arkitekter og Norconsult.
Vi er stolte over, at få tildelt rammeaftalerne, som vi glæder os til at løse både som totalrådgiver på renovering sammen med RUBOW Arkitekter og Norconsult, men også til at løse opgaverne på nybyg som underrådgiver, hvor RUBOW Arkitekter er totalrådgivere, udtaler adm. direktør John Andresen.
INGENIØR’NE og teamet vil, som vinder af rammeaftalen, få mulighed for at byde både på kommende renoverings- og nybyg opgaver for DAB i hele Jylland.
Hos INGENIØR’NE håndterer et erfarent og dedikeret team alt fra renoveringsopgaver til større nybyg og helhedsplaner indenfor den almene sektor, ligesom vi med et stort arbejde med granskning for Landsbyggefonden, har opnået et indgående kendskab til bygningsmæssige udfordringer i den almene sektor. Med rammeaftalen hos DAB understøttes den positive udvikling INGENIØR’NE oplever indenfor den almene sektor.
Vi har en klar strategi om at fortsætte det solide rådgivningsarbejde og den gode udvikling indenfor den almene sektor, slutter adm. direktør John Andresen.