23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Licitationen
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Del siden
Annonce

Få mere ud af dit sikkerhedsrækværk med en 3-i-1 løsning

Medarbejdernes sikkerhed kommer altid i første række i enhver byggeproces. De trygge rammer kan blandt andet etableres ved at montere et solidt sikkerhedsrækværk!

Sikkerhedsrækværk, læskærm og midlertidig aflukning i én løsning
Med Altiflex modul systemet får man i virkeligheden en 3-i-1 løsning, hvor man både kan spare ressourcer og samtidig optimere projektøkonomien på byggeriet. Sikkerhedsrækværket består af et robust og fleksibelt modulsystem. Når først sikkerhedsrækværket er monteret, så har man faktisk allerede klaret 30-40% af den efterfølgende midlertidige aflukning.

Se 30 sek. video om 3-i-1 løsning - sikkerhedsrækværk, læskærm og midlertidig aflukning i én løsning.
Læs artikel om "Derfor er sikkerhed på byggepladsen vigtig"

Kontakt os
Kontakt Lars Andersen for et konsulentbesøg💼 eller få et tilbud til din byggesag på telefon 6644 6260 eller på e-mail la@altiflex.dk

Læs mere om vores løsninger på 👉 www.altiflex.dk

Altiflex ApS
Nordholmen 10-12
2650 Hvidovre
Hvidovre Kommune
Danmark
CVR nummer: DK27620434

Kontaktperson

LA
Lars Andersen
Salgsdirektør
+45 6644 6260 la@altiflex.dk
BREAKING
{{ article.headline }}
0.094