23948sdkhjf

Undgå at bringe smitte med ind i en følsom produktion

Sælges
Udløber
1. november 2023
Stand
Ny
Producent
NATDIS

Følsom produktion og behov for høj hygiejne kræver ekstra opmærksomhed, når det kommer til de ting, vi bringer med derind. Med en indgangssluse med "luft-spuling" og UV-lys kan personale, pallegods og hel op til truckstørrelse emner behandles på kort tid. 

Vores CleanAccess sluse er designet til at fjerne partikler ved at cirkulere luften forbi hepa filter og UV-lys. Dette er ud fra erfaringer og undersøgelser som viser at kontaminering ofte sker via partikler hvor bakterier mm. hæfter sig på. Hvis behandlingen kombineres med UV-lys, kan den neutralisere bakterier, virus og svampesporer på tøj mm.

Når personer skal igennem CleanAccess monteret med tændt lys, skal de være fuldt tildækkede, med maske og handsker, da UV-lyset er skadeligt for hud og øjne. Alternativt kan slusen monteres med luft i kabinen og kun UV i luftcirkuleringsenheden. 

Hvordan man ønsker at anvende indgangsslusen, afhænger af strategien på det pågældende sted. 

Læs mere om vores produkter på vores hjemmeside her




Sælger
NATDIS

NATDIS
Brunbjerg 70
6100 Haderslev
Danmark

Pernille Snitkjær
Telefon: +45 21223488

Se flere maskiner
Se hele profilen
Kontakt sælger

Send til en kollega

0.188