23948sdkhjf

Akyapak højkvalitets pladevalser type AS-M, manuel og motoriseret

Sælges
Udløber
9. januar 2024
Stand
Ny
Producent
Akyapak
Model
AS-M

Akyapak producerer højteknologiske maskiner af meget høj kvalitet, som bliver eksporteret til mere end 85 lande i verden. Maskiner fra Akyapak anvendes i dag hos nogle af verdens største firmaer, såsom Mitsubishi, Mercedes, Harley Davidson og Rolls Royce.

AS og AS-M pladevalser er 3-valsede manuelle og motoriserede maskiner med asymmetrisk valseplacering som muliggør forbukning af emnet. Ideel for pladeemner op til hhv. 3 og 5 mm. Gavle i støbejern. Bag- og undervalse er nemt justerbare. Alle valser er bomberede for at sikre præcise og lige svøb.

Betjening via mobil fodpedal for frem- og tilbagekørsel. AS-M er standard med udstyr for konusvalsning og med 3 falser til valsning af trådprofiler. Valserne leveres med hærdede valser,

Ekstraudstyr: digital udlæsning og motoriseret justering af bagvalse, samt motoriseret justering af bagvalsen på de motoriserede.

Er du interesseret i at høre mere, så kontakt os gerne, eller kom forbi og se disse valser i vores showroom.

Få mere information på vores hjemmeside her
Tlf. 96 18 87 00




Sælger
Kapema A/S

Kapema A/S
Vilhelmsborgvej 16A
7700 Thisted
Danmark

Gert Thomsen
Telefon: +45 30303820

Se flere maskiner
Se hele profilen
Kontakt sælger

Send til en kollega

0.297