23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Licitationen
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Del siden
Annonce

12 nye elbiler til den grønne omstilling

For at kunne drive virksomhed på en endnu mere bæredygtig måde har All Remove investeret i syv nye elbiler til graffitirens og fem til rengøring.

INTERESSERET I EN BÆREDYGTIG SAMARBEJDSPARTNER TIL RENGØRING ELLER GRAFFITIRENS? SÅ KONTAKT ALL REMOVE NU FOR ET UFORPLIGTENDE TILBUD

Som en stor aktør i facility-branchen er All Remove meget opmærksom på, hvilken indflydelse virksomheden har på verden. 

All Remove har allerede foretaget mange ændringer for at drive virksomhed på en mere bæredygtig måde, bl.a. ved at ændre på rengøringsmetoder, bruge Svanemærkede produkter og udnævne bæredygtighedsambassadører på tværs af organisationen.

Mere bæredygtig transport
Derfor er ledelsen i virksomheden nu også ekstra glad for, at man på et meget centralt område er kommet et skridt videre med den grønne omstilling, nemlig i flåden af transportmidler. I alt har All Remove investeret i 12 nye elbiler fra Renault igennem Arne Stubbe Automobiler A/S.

De nye indkøb indbefatter både større vans til deres graffitirensere og mindre personbiler til rengøringsinspektørerne. Dermed kan All Remove vinke farvel til en hel del køretøjer, der har været drevet af fossilt brændstof.

KLIK HER FOR AT LÆSE MERE OM ALL REMOVES REJSE MOD AT BLIVE EN MERE BÆREDYGTIG SERVICEVIRKSOMHED

All Remove Danmark A/S
Fabriksparken 23
2600 Glostrup
Glostrup Kommune
Danmark
CVR nummer: DK20691247

Kontaktperson

ARDA
All Remove Danmark A/S
+45 70100707 info@allremove.dk
BREAKING
{{ article.headline }}
0.11