23948sdkhjf
Del siden
Annonce

Ugens Klingspor Produkt

Ugens Klingspor produkt SMT 850 plus Special er det ideelle værktøj til efterbehandling af TIG-svejsninger i rustfrit stål. Den unikke nylon-kombi-slibetallerken klarer både grovslibning og finish i én arbejdsgang – hurtigt, effektivt og uden værktøjsskift.

Når det gælder efterbehandling af TIG-svejsninger i rustfrit stål, er SMT 850 plus Special fra Klingspor et uundværligt værktøj. Den innovative nylon-kombi-slibetallerken kombinerer grovslibning og finish i én arbejdsgang – hvilket sparer både tid og værktøjsskift. 


Med sin unikke opbygning af to slibemidler – korund på fleksibelt stofunderlag og nylon til finish – leverer SMT 850 plus Special et jævnt, professionelt resultat gennem hele sin levetid. fåes både i coarse fine og veryfine. 

Præcision & Sikkerhed
Velegnet til præcisionsarbejde, mens den stærke bundplade af glasvæv sikrer høj sikkerhed og optimal kraftoverførsel. SMT 850 plus Special opfylder de højeste standarder og er en del af Klingspors "Special"-serie – udviklet til intensiv brug i industrielle miljøer, hvor holdbarhed og performance er afgørende - Se mere på www.klingspor.dk.

Sikkerhed gennem 100 % kontrol
Hos Klingspor følger vi sikkerhedsstandarden EN 13743 samt specifikationerne i oSa-retningslinjerne. Alle værktøjer fra Klingspor gennemgår en streng slutkontrol, kun fejlfri produkter kommer på markedet.

Du er velkommen til at ringe til os på telefon: +45 7633 3333 eller skrive en e-mail på: 24h@klingspor.dk

- Følg også med på vores LinkedIn for andre spændende nyheder

KLINGSPOR A/S
Birkemose Allé 2
6000 Kolding
Kolding Kommune
Danmark
CVR nummer: DK24211142

Kontaktperson

KA
Klingspor A/S
24h@klingspor.dk

Send til en kollega

0.069