23948sdkhjf
Del siden
Annonce

Fliser til historiske bygninger og renoveringsprojekter

Historiske fliser, fremstillet efter de overleverede teknikker er ægte autentisitet. I renoveringsprojekter og i bygninger fra 1890 til 1930´erne er cementflisen i tolagsteknik det helt rigtige valg. Villa Fliser fremstiller dem stadig og har et udvalg på mere end 40.000 varianter.

GENSYN MED ART NOUVEAU
De 100 år gamle mønstre fra art nouveau tiden, giver den charmerende bygning i Dyreborg fornyet glans i den historisk korrekte stil.
Mønstrene er gennemgående i materialet, hvilket er helt unikt for fliser - og kun muligt ved fremstilling i den gamle europæiske tolagsteknik for fliser. De fleste fliser fra perioden, - fremstillet i den teknik - ligger der derfor endnu. De er uopslidelige.
Villa fremstiller fliserne på samme måde som den gang. Det er ægte autentisitet.

Kontakt Villa for ekspert rådgivning og for fremstilling af fliser, der passer til jeres næste projekt.
Se også mere her: www.villahandmade.dk/retrodesign

Villa Fliser
Fremstilling - Udvikling - Design
Sundbrovej 57
5700 Svendborg
Svendborg Kommune
Danmark
CVR nummer: DK26035139

Kontaktperson

Send til en kollega

0.062