23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Licitationen
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Del siden
Annonce

Hvordan håndteres risk management i de nye ISO-standarder?

Risikostyring er nu en forankret del af de nye standarder, og mange virksomheder er i tvivl om, hvordan kravene skal gribes an.

Derfor har vi udviklet et kursus i Risk Management, hvor du får svar på:

  • Hvad er risikostyring?
  • Hvor er risk placeret?
  • Hvilke metoder skal du bruge til håndtering af risk?

 Det vil sige, at du får kendskab til forskellige metoder, du kan anvende til risikovurdering, og hvornår metoderne er mest anvendelige - så er du klar til at vurdere risk i dit ledelsessystem og vælge en metode, du kan arbejde videre med.

"Det bedste ved kurset var at få drøftet de forskellige risk management værktøjer," -kursist

Udover at du får selskab af vores erfarne underviser og Lead Auditor, Susanne Lykkeberg, får du også mulighed for at idé- og erfaringsudveksle med andre virksomheder om deres løsninger på kravene til risk management.

"Det bedste ved kurset var dialogen med de øvrige deltagere om deres hverdag og eksempler fra dagligdagen," -kursist

Så hvis du ønsker større forståelse for risk management og har brug for et indblik i, hvilke værktøjer, du skal bruge, så sæt kryds i kalenderen den 30. marts.

"Det bedste ved kurset var at få inspiration til vores risikostyring," -kursist

Læs mere om kurset i Risk Management...

Bureau Veritas
Oldenborggade 25-31, 7000 Fredericia
Vesterbrogade 149, 1620 København V
Bavnehøjvej 5, 1. sal, 6700 Esbjerg
7000 Fredericia
Fredericia Kommune
Danmark
CVR nummer: DK10854431
BREAKING
{{ article.headline }}
0.11