23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Licitationen
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Del siden
Annonce

NTI opruster på CAM

NTI-koncernen har opkøbt Protech Nordics MAKE-forretningsområde inden for avanceret CAM. Fra den 1. juli 2019 vil NTI-koncernen derfor betjene alle Protech Nordics kunder inden for Autodesk MAKE-området med fokus på licenssalg, support og uddannelse.

"Opkøbet sikrer, at Protechs Autodesk-kunder får en langsigtet CAM-softwareudbyder, der udøver fremragende support og hjælp til at udvikle vores kunders forretning", fortæller Anders Brask, CEO i Protech Nordic AB.

Steen Alexander, CEO i NTI Group, udtaler: "NTI-koncernen er glade for at inkludere Autodesks MAKE-produktportefølje i vores allerede omfattende udvalg af Autodesk-produkter. Dette understøtter vores vision om at være den førende fuldserviceudbyder i Europa - fra design til produktion. Vi ser frem til at byde vores nye kunder velkommen til NTI-familien."

Om Autodesk MAKE
Autodesk MAKE-området dækker den avancerede CAM-produktportefølje såsom PowerMill, PowerShape, PowerInspect, Netfabb, Moldflow og Fusion 360.

NTI-koncernen er en af Autodesks største Platinum-partnere i Europa med næsten 280 medarbejdere og en af Europas førende leverandører af omfattende digitale Information Management-løsninger målrettet virksomheder inden for byggeri, design og industri.
For mere information om NTI: nti.biz/se/, nti.biz/no/, nti.biz/.

Protech er den største 3D-printerforhandler i Norden med kontorer i Danmark, Finland, Norge og Sverige. Protech tilbyder en bred vifte af industrielle 3D-printløsninger til plast og metal. 
For mere information om Protech: www.protech.dkwww.protechnorge.nowww.protech.fiwww.protech.dk

NTI A/S
Lejrvej 15
3500 Værløse
Furesø Kommune
Danmark
CVR nummer: DK12252528
BREAKING
{{ article.headline }}
0.047|instance-web02